Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Turnieju Futsalu z udziałem Reprezentacji Narodowych Białorusi, Gibraltaru, Turcji i Polski, który odbywa się w hali sportowo - widowiskowej krośnieńskiego MOSiR-u.
W sobotę 16 listopada zostały rozegrane dwa spotkania. W pierwszym Białoruś pokonała Turcję 5:1, a w drugim Polska zmierzyła się z Gibraltarem.

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu rozgromiła Gibraltar 13:1 (6:1)

Przez cały mecz Polska miała zdecydowaną przewagę i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Jest to doskonałe otwarcie dla naszej drużyny i przetarcie przed następnymi, zapewne trudniejszymi spotkaniami.

Polska – Gibraltar 13:1 (6:1)

W dalszej części relacji m. in. fotogaleria i film.

Bramki: Wojciechowski (5.), Solecki (9. i 19.), Kiełpiński (15. i 38.), Kubik (16. i 37.), Jakubiak (17. i 38.), Dewucki (30.), Popławski (39. i 39.), Krzyśka (39.) - Lopez (12.).

Polska: Krzyśka, Nawrat - Kriezel, Marek, Dura, Popławski, Dewucki, Kubik, Jurczak, Solecki, Mikołajewicz, Gepert, Jakubiak, Kiełpiński, Wojciechowski.

Gibraltar: Goldwin, McGrail - Glynn, Delipan, Barbara, Debono, Villalta, Rumbo, Prescott, Chipol, Lopez, Walker, Joyce.

Gościem imprezy był 63-krotny reprezentant Polski, Dariusz Dziekanowski (pierwszy z lewej), ambasador pierwszej reprezentacji futsalu przy PZPN.

W przerwach meczu Polska - Gibraltar występował Zespół Taneczny "Eksperyment" pod kierownictwem p. Beaty Łopatkiewicz działający przy Gimnazjum nr 4 w Krośnie.

W pierwszym spotkaniu Białoruś pokonała Turcję 5:1 (1:1)

6` 1:0 – Alshevski
19` 1:1 – Celen
23` 2:1 – Alshevski
25` 3:1 – Papov
33` 4:1 – Padalinski
38` 5:1 – Padalinski

Do przerwy spotkanie było wyrównane jednak końcówka należała do Białorusi, która nie miała najmniejszych problemów z wygraniem meczu.

Białoruś - Turcja 5:1 (1:1)

W przerwach meczu Białoruś - Turcja występował Zespół Tańca Estradowego "FRAGOLiN" z Krosna