Kategoria
Koszykówka
Termin
2022-02-16 18:00

W najbliższą środę, 16 lutego, w hali krośnieńskiego MOSiR-u rozegrany zostanie zaległy derbowy mecz 21. kolejki Suzuki 1 Liga Mężczyzn pomiędzy zespołami Miasto Szkła Krosno  i Rawlplug Sokół Łańcut. Początkowo pojedynek podkarpackich zespołów miał odbyć się w styczniu. Z powodu pozytywnych  przypadków Covid-19 w Szklanym Teamie  derbowe spotkanie zostało odwołane.

Od lat mecze Krosna z Łańcutem wywołują sporo emocji wśród Kibiców. Nie inaczej będzie we środę bo na mecz w Krośnie zapowiedziała przyjazd liczna grupa kibiców z Łańcuta.

W sezonie 2021/2022 nasz zespół zmierzył się w podopiecznymi Dariusza Kaszowskiego 2 krotnie. Pierwsze spotkanie odbyło się tuż przed rozpoczęciem sezonu w ramach XXI Mistrzostw Podkarpacia, w Łańcucie.

Naszpikowany doświadczonymi zawodnikami zespół Sokoła występował w roli faworyta turnieju. Młody i ambitny zespół Szklanego Teamu zagrał świetne spotkanie pokonując gospodarzy 86:79 (23:24, 18:14, 25:10, 20:31). Krośnianie prowadzili w pewnym momencie 18 punktami (66:48). Zawodnikiem MVP turnieju został niski skrzydłowy Miasto Szkła Krosno – Santiago Vaulet, który przechodzi rehabilitację po przebytym zabiegu.

W ligowej konfrontacji oba zespoły zmierzyły się w 4 kolejce rozgrywek w Łańcucie. Mimo osłabienia brakiem kontuzjowanego Romana Janika i Sebastiana Rompy, podopieczni Radosława Soji postawili się gospodarzom. Po dominacji Sokoła w pierwszej połowie (37:24) do głosu doszli Biało-Zieloni odrabiając straty. Po dwóch celnych rzutach osobistych kapitana – Dariusza Oczkowicza, Miasto Szkła Krosno wyszło na 1 punktowe prowadzenie (45:46). Derbowa walka rozpoczęła się od nowa i trwała do syreny kończącej spotkanie. Ostatecznie mecz w Łańcucie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 70:65. W barwach Szklanego Teamu świetny mecz rozegrał duet Vaulet-Jasiński. Argentyńczyk z polskim paszportem zapisał na swoim koncie kolejne double-double 21 punktów, 10 zbiórek. Julianowi Jasińskiemu zabrakło do tego wyczynu 2 zbiórek (16 punktów, 8 zbiórek).

Krośnianie przystąpią do  środkowego starcia rewanżowego w dużo lepszych nastrojach od swojego przeciwnika. W 2022 roku podopieczni Radosława Soji w 4 rozegranych meczach wyjazdowych mają bilans 2 zwycięstwa i dwie porażki. W ostatniej kolejce Szklany Team pokonał w Wałbrzychu lidera rozgrywek zespół Górnika Trans.eu Wałbrzych. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego po 3 zwycięstwach na początku 2022 roku, przegrali 3 mecze z rzędu i ewidentnie przechodzą chwilowy  kryzys. Pewnym jest, że na mecz z Krosnem nasz przeciwnik przyjedzie mocno zmotywowany i musimy być gotowi na to starcie gotowi .

Już dziś zapraszamy wszystkich Kibiców na koszykarskie święto. Czeka nas ciężki mecz z trudnym przeciwnikiem dlatego liczymy na Was i wsparcie z trybun. Mamy nadzieję, że z naszym szóstym zawodnikiem pokonamy Sokół i zrewanżujemy się za porażkę z pierwszej rundy.

Sobotni mecz dedykujemy naszemu wieloletniemu partnerowi drukarni HEDOM która od wielu sezonów zapewnia nam profesjonalną obsługę poligraficzną. Więcej o naszym sponsorze znajdziecie na stronie: www.hedom.pl

W trakcie meczu przygotowaliśmy dla zgromadzonych Kibiców wiele atrakcji. W przerwie spotkania zorganizowany zostanie rzut z połowy z nagrodą 1000 zł, która nadal czeka na zwycięzcę. Przez całe spotkanie do dyspozycji naszych najmłodszych Kibiców będzie kącik zabaw. Na holu głównym w hali dostępny jest kącik gastronomiczny. Przerwy pomiędzy kwartami jak zawsze uatrakcyjnią występy Fragolin Cheerleaders a za oprawę muzyczną w trakcie meczu odpowiedzialny będzie DJ Chester. Do prezentacji oba zespoły wyprowadzą dzieci z akademii Junior Basket Krosno.

W biurze Klubu oraz przed wejściem na arenę można kupić gadżety kibica: koszulki, t-shirty, czapeczki. Na sektorze Klubu Kibica będą dostępne nowe szaliki klubowe oraz silikonki.

Początek spotkania w środę o godzinie 18:00, kasa biletowa będzie czynna od godziny 15:30. Bilety można także zakupić za pośrednictwem portalu www.kupbilet.pl.