Koszykówka - I Liga mężczyzn. Miasto Szkła Krosno vs. Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych

Termin
2023-01-15 18:00
Miejsce
Hala sportowo - widowiskowa MOSiR, ul. Bursaki 29

Rundę rewanżową podopieczni Edmunds’a Valeiko rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad drużyną Startu Lublin 114:77. W najbliższa niedzielę nasz zespół czeka trudniejsze zadanie. Ty razem na krośnieńskim parkiecie Biało-Zieloni podejmą 4. drużynę rozgrywek – zespół Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Drużynę z Dolnego Śląska prowadzi dobrze znany krośnianom trener Marcin Radomski. W 18 rozegranych spotkaniach wałbrzyszanie tylko w 5 musieli uznać wyższość rywala. Rundę rewanżową podopieczni trenera Radomskiego także rozpoczęli od wygranej nad Decka Pelplin 72:60. Liderem naszego niedzielnego rywala jest środkowy Piotr Niedźwiecki ( 15,1 pkt, 9,7 zb.) oraz drugi podkoszowy  z amerykańskim paszportem - Arinze Chidom (14,8 pkt, 9,3 zb.) , który grudniu dołączył do zespołu.

Pierwszy pojedynek obu zespołów zakończył się wysokim zwycięstwem Górnika w Wałbrzychu 92:68. A rozmiarach porażki zadecydowała 4 kwarta przegrana przez Biało-Zielonych 29:8. Po 30 minutach gry Szklany Team tracił do rywal tylko 3 punkty (63:60). Niestety słabe ostatnie 10 minuty meczu zaprzepaściły  szansę krośnian na dobry wynik na trudnym wałbrzyskim terenie.

Już w najbliższą niedzielę przed naszym zespołem szansa na rewanż za porażkę z pierwszej rundy. Mecz dedykujemy naszemu wieloletniemu partnerowi drukarni HEDOM, która od wielu sezonów zapewnia nam profesjonalną obsługę poligraficzną. Więcej o naszym sponsorze znajdziecie na stronie: www.hedom.pl

Już dziś, wszystkich kibiców koszykówki zapraszamy na pierwszy mecz w 2023 roku na własnym parkiecie, podczas którego przygotowaliśmy wiele atrakcji. W przerwie spotkania odbędzie się konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł. Mamy nadzieję, że nagroda ufundowana przez salon Pasja Hair & Beauty znajdzie w tym roku swojego właściciela. Przez całe spotkanie do dyspozycji naszych najmłodszych Kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Dla dorosłych fanów, w holu głównym w hali, dostępny będzie kącik gastronomiczny. Przerwy pomiędzy kwartami uatrakcyjnią jak zawsze występy Fragolin Cheerleaders a za oprawę muzyczną w trakcie meczu odpowiedzialny będzie DJ Kusy. Do prezentacji oba zespoły wyprowadzą dzieci z akademii Junior Basket Krosno.

W niedzielny wieczór (15 stycznia) czeka nas trudny mecz z mocnym przeciwnikiem. Liczymy, że z Waszą pomocą pokonamy Górnika. Bądźcie naszym szóstym zawodnikiem bo z wsparciem naszym fanów jesteśmy groźni dla każdego przeciwnika. Do zobaczenia na hali przy ul. Bursaki 29. Początek spotkania o godzinie 18:00. Kasa biletowa czynna na 2 godziny przed meczem.  Przypominamy, że bilety można także nabyć za pośrednictwem portalu kupbilet.pl