Termin
2022-11-13 18:00
Miejsce
Hala sportowo - widowiskowa MOSiR, ul. Bursaki 29

Po wyjazdowym zwycięstwie w Pelplinie Szklany Team z dorobkiem 12 punktów zajmuje 9 pozycję w ligowej tabeli. W najbliższą niedzielę podopiecznym Romana Prawicy przyjdzie zmierzyć się , na krośnieńskim parkiecie, z MKKS Żak Koszalin który z identycznym dorobkiem punktowym uplasował się pozycje niżej. Liderem punktowym Akademików jest rzucający Artur Łabinowicz ze średnią 19 punktów w meczu. Niewiele mniejszy dorobek punktowy ma weteran polskich parkietów Jakub Dłoniak – 17,9 pkt./mecz. Za rozegranie Koszalinian odpowiada Mateusz Kaszowski ( 12,6 pkt , 6,3 asysty). Trener Rafał Gnap ma w swoim teamie także dobrze znanego krośnieńskim Kibicom zawodnika. Mowa o Wojciechu Pisarczyku, który w latach 2012-2014 oraz 2015/2016 reprezentował Biało-Zielone barwy. W 2016 roku był współautorem historycznego awansu Szklanego Teamu do ekstraligi. Obrońcy naszego zespołu muszą zwrócić na Wojtka szczególną uwagę w obronie bo to bardzo wszechstronny zawodnik o czym świadczy jego eval 17,6.  Na desce krośnieńskim podkoszowym przyjdzie rywalizować z Mateuszem Itrichem który w każdym  meczu zbiera średnio 6,4 piłki.  W kadrze naszego niedzielnego rywala jest także obwodowy z amerykańskim paszportem, który jest solidnym punktem Żaka.

W trakcie meczu przygotowaliśmy dla naszych Kibiców wiele atrakcji. W przerwie spotkania odbędzie się konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł ufundowaną przez salon Pasja Hair & Beauty. Przez całe spotkanie do dyspozycji naszych najmłodszych Kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Dla dorosłych fanów, w holu głównym w hali, dostępny będzie kącik gastronomiczny ze słomkowym napojem. Przerwy pomiędzy kwartami uatrakcyjnią jak zawsze występy Fragolin Cheerleaders a za oprawę muzyczną w trakcie meczu odpowiedzialny będzie DJ Kusy. Do prezentacji oba zespoły wyprowadzą dzieci z akademii Junior Basket Krosno.

Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków koszykówki na kolejne spotkanie ligowe, które odbędzie się w niedzielę, 13 listopada o godzinie 18:00 w hali przy ul. Bursaki 29.

Po wyjazdowym zwycięstwie w Pelplinie krośnieńscy koszykarze będą chcieli zrehabilitować się za wcześniejszą porażkę z Kociewskimi Diabłami na własnym parkiecie . Liczymy na Wasze wsparcie i doping który niejednokrotnie przyczynił się do zwycięstwa Szklanego Teamu . Bądźcie naszym 6 zawodnikiem w walce o kolejne ligowe punkty. Do zobaczenia na hali.