12 listopada hala sportowo - widowiskowa MOSiR gościła na koncercie Darię Zawiałow. Artystka przebywała w Krośnie w ramach trasy  koncertowej "Metroplis...Wojen nie będzie".

Daria Zawiałow to jedna z najbardziej popularnych polskich artystek tworząca w gatunku rock i indie pop. Jest piosenkarką, autorką tekstów, a także kompozytorką. Popularność zyskała dzięki wygranej w "Szansie na sukces" oraz udziale w Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu. Daria Zawiałow ma na swoim koncie trzy albumy studyjne oraz liczne nagrody muzyczne.
Tworzy głównie w języku polskim, jej niesamowity mocny głos, wyjątkowa charyzma powodują że na koncerty przychodzą tysiące ludzi w całej Polski.
Daria Zawiałow ceniona jest nie tylko przez fanów, ale także organizacje muzyczne. Ma na swoim koncie takie nagrody jak Fryderyki 2018 za "Fonograficzny debiut roku" i "Album roku alternatywa", MTV Europe Music Awards 2021 w kategorii "Najlepszy polski wykonawca", Bestsellery Empiku 2021 w kategorii "Streaming" czy Fryderyki 2022 w kategorii "Artystka roku" i "Utwór roku".

Na koncercie w krośnieńskiej hali nie mogło być inaczej. Publiczność nie zawiodła i okrzyknęła koncert wydarzeniem kulturalnym Krosna 2022 roku.

Na zakończenie koncertu, w imieniu organizatorów artystka otrzymała z rąk Dyrektora Krośnieńskiego MOSiRu symboliczną szklaną statuetkę "Szklaną Wieżę Farną"

Po koncercie, Daria Zawiłow, na swoim profilu IG podziękowała publiczności w Krośnie.

Z kim współpracuje Daria Zawiałow?

Śpiewała w chórkach Maryli Rodowicz, nagrała także popularny utwór z Quebonafide o tytule "Bubbletea". Z Błażejem Królem i Igo w 2020 roku stworzyła singiel promujący trasę Męskie Granie. Rok później nagrała utwór "I Ciebie też, bardzo" z Dawidem Podsiadło i Vito Bambino. Obecnie współpracuje z Radiem 357, gdzie jest dziennikarką muzyczną.

Organizatorami koncertu byli: SORRISI, MOSIR Krosno.

Partnerami koncertu byli: Restauracja PORTIUS, ARMA Sp.zoo, Multi Gastro.

Patronat medialny: Radio ESKA

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji  i sprawnego przeprowadzenia imprezy.

Źródło: MOSIR Krosno, SORISSI,  eBilet
Foto: Daria Zawiałow, Damian Krzanowski, Damian Frydrych, Michał Kush, MOSiR Krosno

 

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...