W sobotę 8 czerwca br. w Hali Sportowej MOSiR w  Krośnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich, w których wzięło udział  250 młodych szachistów i szachistek z Brzozowa, Leżajska, Tarnobrzega, Sędziszowa Małopolskiego, Pilzna, Czarnej, Mielca, Rzeszowa, Rudnika, Przemyśla, Olszanicy, Iwli, Rogów, Sanoka, Leska, Górna, Rymanowa, Wadowic Górnych, Dębicy, Przeworska, Nowej Sarzyny, Niebylca, Jasła, Zaklikowa, Starej Wsi, Jodłowej, Markowej  i Krosna. Zawody rozegrano w 6 kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i 6 wśród chłopców ( od 7 do 17 lat). Turniej był jednym z najliczniej obsadzonych  imprez szachowych  jakie organizuje się w Polsce, zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Goście byli zachwyceni salą gry i przyjęciem przez organizatorów. Wśród zawodników i zawodniczek wystąpiło wielu finalistów mistrzostw Świata, Europy i Polski oraz paru medalistów mistrzostw Polski.

Triumfatorzy grupa CH15

Turnieje zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w 10 grupach oraz  kołowym w 2 grupach. W najstarszej grupie chłopców wystąpił wyjątkowo, czterokrotny mistrz Polski, 11-letni Miłosz Szpar, który zajął w tej grupie wysokie 2 miejsce. Medale dla Krośnieńskiego Klubu Szachowego Urania zdobyli  odpowiednio: Patryk Mrozowski – złoty, Katarzyna Uliasz i Michał Guzik – srebrne oraz Anna Winter i Jan Drabek  - brązowe. Czwarte miejsce zdobyła Martyna Czerska w grupie do lat 7 a szóste Dominik Gazda  w grupie do lat 11. Krośnieński klub reprezentowali jeszcze Remigiusz Matejicka, Anna Krzysztyńska, Kacper Guzik, Jakub Gazda, Dawid Janaska, Aleksander Szmist, Jakub Szmist, Adrian Chodorowski, Gabriela Mrozowska oraz Mateusz Kosztyła W klasyfikacji medalowej zwyciężył Rzeszów przed Pilznem i Krosnem.

Rozgrywki finałowe w Krośnie

Podczas zakończenia  mistrzostw, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Bronisław Baran, wspólnie z Radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego  Dariuszem Sobierajem  oraz Dyrektorem MOSiR Krosno Antonim Dębcem wręczali dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorami zawodów byli  KKSz Urania Krosno i Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie. Współorganizatorzy: Urząd Miasta Krosna i MOSiR Krosno.