14 sierpnia br. odbył się I Krośnieński Piknik Rodzinny. Impreza odbyła się na terenie Kompleksu Basenów Bursaki w Krośnie. Organizatorami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie oraz Polski Instytut Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu.

W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych:

  • gry i zabawy dla dzieci, dzieci na obwodzie stacyjnym wykonywały 4 zadania z przyborami. Za wykonanie wszystkich zadań dzieci otrzymywały frotkę, którą wymieniały na upominki w biurze zawodów. W konkurencjach brało udział około 50 dzieci wraz z rodzicami.
  • zawody pływackie o Puchar Dyrektora MOSiR i Prezesa PIRKFiS, w dwóch kategoriach dorośli - 15 osób, dzieci - 21 osób.
  • turniej siatkówki na wodzie. W turnieju wzięło udział 14 osób, w tym 2 drużyny mieszane po 4 osoby oraz 2 drużyny po 3 osoby. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni.
  • spotkanie z ratownikiem, prezentacja sprzętu ratowniczego, pokaz akcji ratowniczych. Prowadzący Konrad Kadrow przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat roli i funkcji stanowiska ratownika wodnego. Dzieci odpowiadały na pytania od publiczności z zakresu ratownictwa. Następnie odbyła się prezentacja sprzętu ratowniczego oraz pokaz akcji ratowniczych z użyciem omawianego sprzętu.
  • prezentacja sprzętu ratowniczo – gaśniczego, oraz zabawy z dziećmi prowadzone były również przez Ochotniczą Straż Pożarną z Pustyn

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem. Z przygotowanych atrakcji skorzystało wielu mieszkańców Krosna i okolic, a piękna pogoda sprawiła, że przybyło na niego ok. 500 osób.

Dziękujemy wszystkim za obecność oraz zapraszamy do przeglądnięcia fotorelacji z zakończonego wydarzenia.