Wypowiedź trenera reprezentacji Polski U-18 mężczyzn Jacka Nawrockiego:
"W tym roku zdecydowaliśmy się na 2 zgrupowania w zaprzyjaźnionym Krośnie. To bardzo ważne miejsce dla nas w tak istotnym i znaczącym momencie naszej pracy. Przygotowujemy się z Reprezentacją U-18 mężczyzn do Mistrzostw Europy w piłce siatkowej, które odbędą się w dniach 7.07- 19.07 w Italii. Rozgrywki gdzie będziemy walczyć o strefę medalową odbędą się we włoskim Porto San Giorgio. Krosno po raz kolejny udowadnia, że nasz wybór miejsca przygotowań jest bezbłędnie trafiony. Mamy tu nieograniczony dostęp do hali, siłowni, potrzebne środki treningowe z maszyną do zagrywania i wygodnym miejscem do odnowy biologicznej. Bardzo dobry hotel Portius z pysznym jedzeniem( może czasami za dobrym) ma również wpływ na to, że chętnie tu z naszymi reprezentacjami wracamy. A co najważniejsze- życzliwość i mobilność do pomocy ludzi, którzy tu pracują jest tak zauważalna, że czujemy, że są z nami również wtedy jak walczymy o medale. Będziemy tu na dwóch zgrupowaniach: obecnym od 14.05 do 21.05 i następnym od 1.06 do 12.06 gdzie w dniach 9.06-11.06 rozegramy mecze międzypaństwowe z Reprezentacją Finlandii (również uczestnikiem wspomnianych ME). Krosno nas nigdy nie zawiodło, ludzie stąd zawsze nas skutecznie wspierali, i liczę, że i tym razem to miejsce przyniesie nam szczęście ( jak w poprzednich latach) i nie dlatego, że jestem przesądny ale dlatego, że tu po prostu wykonamy kawał dobrej roboty."










