W dniu 11 maja 2023 r. w hali GOSiR w Jedliczu odbył się półfinał wojewódzki w ramach rywalizacji Kinder Joy of Moving, tym razem w kategorii "singli", czyli w grze pojedynczej, dziewczynki grały 1x1 z możliwością dwóch odbić, jednego seta do 15 pkt., na boisku 3 x 4 m. Każda z dziewczynek rozegrała 7 spotkań, a najlepsza ósemka - w sumie 13 setów. Cztery najlepsze małe siatkarki uzyskały awans do wielkiego finału wojewódzkiego singli, który odbędzie się w czerwcu. W turnieju wzięły udział zespoły z GOSiR Jedlicze, Karpaty MOSiR Krosno, SP Korczyna i MOSiR Jasło. W sumie w turnieju wystartowało 32 zawodniczki.

Na takiej imprezie nie zabrakło też najmłodszych Karpatek, który spisały się znakomicie. Dwie z nich uzyskały awans do finału wojewódzkiego, a w sumie pięć znalazło się w najlepszej ósemce turnieju.

Skład dziewczynek: Ola Winiarska - najmłodsza zawodniczka turnieju - rocznik 2015, Lena Czekaj  - 2014, Polina Takhtai - 2014, Lena Gonet - 2014 oraz dziewczynki z 2013 r.: Amelka Pelczar, Sara Zajdel, Laura Faryj i Synthia Wajda.

Emocji nie brakowało. Były powody do radości, a także łzy rozpaczy po przegranych spotkaniach. Dla wszystkich zawodniczek była to wielka lekcja siatkówki w wydaniu turniejowym.

Do finału wojewódzkiego awansowały: Lena Czekaj i Polina Takhtai. Obydwie są z rocznika 2014, więc za rok ponownie będą rywalizować w tej kategorii, a w przyszłym roku po raz pierwszy single dołączą do Mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving, gdzie rozegrają swój turniej ogólnopolski tak jak 2ki, 3ki i 4ki. Należy dodać, że dziewczynki z Jedlicza to również podopieczne naszej trenerki Beaty.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Milena Sitek GOSiR Jedlicze
II miejsce - Antonina Dubiel GOSiR Jedlicze
III miejsce - Lena Czekaj Karpaty MOSiR Krosno
IV miejsce - Polina Takhtai Karpaty MOSiR Krosno
V m. - Amelka Pelczar Karpaty MOSiR Krosno
VI m - Synthia Wajda Karpaty MOSiR Krosno
VII m. - Sara Zajdel Karpaty MOSiR Krosno
VIII m. - Natasza Zubel UKS MOSiR Jasło

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale.