To był siatkarski weekend w Krośnie. Od piątku do niedzieli kibice krośnieńskiej siatkówki mogli obejrzeć 3 mecze ligowe.

Tegoroczny sezon rozpoczęły I ligowe siatkarki 30 września meczem z 15 kolejki z drużyną Wieżyca 2011 Stężyca. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Karpatek 3:0 (25:19, 25:22, 25:20). Młody zespół ze Stężycy dzielnie stawiał opór, ale nie miał argumentów aby zagrozić krośniankom, które grały spokojnie i realizowały przedmeczowe założenia. Dobra gra naszego zespołu pozwoliła na szybką wygraną a MVP spotkania została nasza środkowa Maja Grodzka.

W niedzielę 2 października przeciwnik Karpatek okazał się dużo bardziej wymagający i niestety nasz zespół nie zdobył punktów do ligowych zmagań rozpoczynającego się sezonu. Drużyna Solnej Wieliczki okazała się lepsza od Karpatek, które musiały się pogodzić z porażką 1:3 (23:25, 24:26, 25:22, 19:25). Pierwsze 3 sety spotkania to gra punkt za punkt i małe niuanse siatkarskiego rzemiosła zadecydowały o ich wygrania przez jedną lub drugą drużynę. Czwarty  set  był lepszy w wykonaniu bardziej doświadczonych siatkarek Solnej, które szybko odskoczyły krośniankom na 8 punktów i mimo ambitnej pogoni naszego zespołu nie pozwoliły na rozegranie piątego seta. Ostatecznie wygrała drużyna, która popełniła mniej błędów własnych i dysponowała wyrównanym i doświadczonym składem.

W sobotę sezon rozpoczęli II ligowi siatkarze Karpat. Na początek rozgrywek krośnianie po zaciętym spotkaniu pokonali drużynę krakowskiego Hutnika 3:2 i zgarnęli 2 ligowe punkty.