W ostatni weekend (4- 5.06.2022 r.) Minikarpatki z Krosna wzięły udział w mocno obsadzonym dwudniowym Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki rozgrywanym w Wieliczce.

W sobotę, w turnieju dwójek w gronie 16 czołowych zespołów z kilku województw zgłoszonych do zawodów, znalazły się dwie nasze drużyny.
Świeżo upieczone Mistrzynie Podkarpacia (Joanna  Stareńczak, Aleksandra Janusz) udowodniły swoją sportową wartość, wygrywając cały turniej bez straty seta.
Po bardzo zaciętym pojedynku finałowym nasza pierwsza drużyna pokonała Mistrzynie Małopolski, pierwszą drużynę MKS MOS Wieliczka 2:0, tym samym zdobywając okazały puchar oraz złote medale.Również bardzo dobrze zaprezentowała się druga drużyna w składzie: Julia Czekaj i Klaudia Glazar kończąc rywalizację na wysokim 6 miejscu.

W niedzielę toczyła się rywalizacja w kat. trójek. Zawody uroczyście otworzyła Pani Małgorzata Glinka, wybitna siatkarka, była reprezentantka Polski, dwukrotna mistrzyni Europy, najlepsza siatkarka Mistrzostw Europy 2003.
Po sesji fotograficznej, odbyła się wspólna rozgrzewka  w rytmach zumby, a następnie rozpoczęły się siatkarskie zmagania.
Na starcie stanęły 24 drużyny z całej Polski, w tym drużyny z Gdańska, Katowic, Zawiercia, Limanowej, Oświęcimia, Tarnowa, Komprachcic, Kamiennej Góry, Piwnicznej, czy Wieliczki.
Nie zabrakło również drużyny z Krosna. Ostatecznie w kat. trójek zwyciężyła drużyna z Kamiennej Góry.
Nasza drużyna po bardzo zaciętych i często wyrównanych pojedynkach, w których brakło odrobinę szczęścia, ostatecznie musiała zadowolić się 13 miejscem w turnieju.
Dziewczęta zdobyły cenne doświadczenie, które mamy nadzieję zaowocuje w niedalekiej przyszłości.
W drużynie zagrały: Łucja Bobusia, Amelia Ślaska, Aleksandra Janusz, Joanna Stareńczak.
Trenerem drużyny jest Grzegorz Stareńczak.