W dniach 29 - 30 grudnia 2021 r.  młodziczki Karpat MOSiR Krosno spalały kalorie i szlifowały formę przed ligą. Zawodniczki trenerki Beaty Wosiewicz zasilone czterema zawodniczkami  II drużyny od trenerki Kasi wystąpiły w Ogólnopolskim Festiwalu Siatkówki, w którym wzięło udział 11 drużyn.

Nasze „gwiazdki” słabo rozpoczęły turniej – przegrywając „na stojąco” 2:0  pierwszy mecz z SKPS Dunajec Nowy Sącz – liderem małopolskiej ligi młodziczek. Jednak z meczu na mecz nasza gra wyglądała coraz lepiej, a w drugi dzień -  bardzo dobrze – mało błędów własnych, super ataki i obrony oraz rewelacyjna zagrywka. Do końca turnieju nie przegrywamy już żadnego spotkania i ostatecznie zajmujemy wysokie II miejsce.

Najlepszą zawodniczką drużyny zostaje kapitan – Amelka Pudełko, ale na pochwałę zasługują wszystkie dziewczyny,: super ataki Julki Majerskiej i Nadii Głowackiej, obrony naszego libero Oli Paradysz, bloki Mai Głowackiej, zagrywki Kingi Penar i Zuzki Karamus, bardzo dobre zmiany na boisku dawały Gabrysia Paradysz – II libero oraz podopieczne trenerki Kasi – Nina Pelczar, Natalka Majkut, Amelka Bąk i Wiktoria Krajewska - każda z nich wchodząc na boisku wzorowo spełniała swoje zadania i nie popełniała żadnych błędów. Do tego super atmosfera w kwadracie i w szatni dała tak dobry wynik końcowy.

Dziękujemy trenerce Kasi Kustroń – za pomoc w prowadzeniu drużyny i robienie statystyk na turnieju, trenerowi Tomkowi Płaskiemu – za treningi „rozruchowe po świętach” oraz UKS Jedynce Tarnów za zaproszenie na turniej.

Dwudniowy wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu przez MOSiR Karpaty Krosno oraz Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno.

Wyniki końcowe:

I m.  -  SKPS Dunajec Nowy Sącz

II m. - Karpaty MOSiR Krosno

III m. - KPS Gorce Nowy Targ,

IV – VI  m. UKS Setbol Oświęcim – młodziczki, UKS Jedynka Tarnów,  MOS Wieliczka

VII – X m. STS Sandecja Nowy Sącz, UKS Iskry Grybów,  MKS Góral Muszyna, MOSM Tychy

pk - UKS Setbol Oświęcim – kadetki

Wszystkim gratulujemy, trzymamy kciuki za rozgrywki w lidze i życzymy zdrowego, udanego roku  2022.

Beata Wosiewicz

...
...
...
...
...