26 września 2021 r., w Hali sportowo - widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie przy ul. Bursaki odbył się I Memoriał im. Adama Łasowskiego w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii młodziczek.
Ten okolicznościowy turniej był niezwykłą okazją do wspomnienia osoby zmarłego niedawno trenera Adama, który przez wiele lat był związany z krośnieńską siatkówką oraz dziewczęcymi grupami młodzieżowymi.
Organizatorzy turnieju byli zaszczyceni obecnością gości honorowych: Pani Doroty Łasowskiej, żony naszego zmarłego kolegi wraz z córką Agatą. W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodniczek z 10 drużyn, z terenu województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Zawody rozgrywane były na trzech boiskach równocześnie, najpierw drużyny rywalizowały w dwóch grupach grając systemem "każdy z każdym", dzięki czemu wszystkie drużyny w fazie eliminacyjnej mogły rozegrać po 4 mecze. Następnie została rozegrana runda finałowa. Po bardzo zaciętych pojedynkach drużyny uplasowały się na następujących miejscach w turnieju:

1 miejsce Karpaty MOSiR Krosno I,
2 miejsce SKPS Dunajec Nowy Sącz,
3 miejsce MKS MOS Wieliczka I,
4 miejsce STS Sandecja Nowy Sącz,
5 miejsce UKS 15 Przemyśl,
6 miejsce KS VOLLEY Gorlice,
7 miejsce UKS Jedynka Tarnów,
8 miejsce Karpaty MOSiR Krosno II,
9 miejsce UKS Iskry Grybów,
10 miejsce MKS MOS Wieliczka II.

Był to bardzo dobry występ naszych drużyn, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się rozgrywek ligowych.
Doświadczona już drużyna Trenerki Beaty - Karpaty MOSiR Krosno I, która w ubiegłym roku już reprezentowała nasze województwo na ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w kategorii młodziczka i tym razem nie zawiodła oddając tylko  jeden set w turnieju i zajmując tym samym I miejsce.

Młodsza drużyna Trenerki Kasi - Karpaty MOSiR Krosno II, pokazała prawdziwe serce do walki, a dziewczyny udowodniły, ze kochają siatkówkę, ponieważ mecze były pełne emocji i super sportowej walki oraz gorącego dopingu zgromadzonej publiczności.
Na zakończenie turnieju pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz okolicznościowe koszulki wręczył Dyrektor MOSiR Krosno Pan Antonii Dębiec.

Naszym zawodniczkom życzymy udanych występów w lidze, która rusza już za tydzień i wielu sukcesów oraz dalszych powołań do kadry województwa i kadry Polski. Przeciwnikom gratulujemy wyników i sportowej postawy w turnieju.

Podziękowania za wsparcie finansowe turnieju należą się dla: Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie, Krośnieńskiego  Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rzeszowie.  

Całą imprezę sportową zorganizowali oraz przeprowadzili Trenerzy młodzieżowych grup szkoleniowych sekcji piłki siatkowej  Karpat MOSiR Krosno.

 

...
...
...
...
...
...
...
...