25 września w obiektach sportowych Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie, ponad 120 dzieci rywalizowało w makroregionalnym turnieju mini siatkówki dziewcząt - I Memoriale Adama Łasowskiego. Turniej zorganizowany został aby upamiętnić postać Adama Łasowskiego, trenera i pedagoga krośnieńskich placówek oświatowych.

Zawody rozegrane zostały na dwóch salach sportowych, w kategorii klas piątych oraz czwartych. Udział w zawodach wzięły drużyny z Piwnicznej, Wieliczki, Niepołomic, Staniątek, Limanowej, Przemyśla, Gorlic, Dukli oraz Krosna. Dziewczęta rozegrały ponad 140 spotkań na 8 boiskach, sprawiając sobie i trenerom wiele radości i zadowolenia z gry.

Po bardzo zaciętych spotkaniach ostatecznie najlepszą drużyną spośród 24 zgłoszonych do zawodów w kat. "2" okazała się drużyna gospodarzy Karpaty MOSiR Krosno I w składzie: Joanna Stareńczak oraz Aleksandra Janusz. Drugie miejsce przypadło zespołowi MKS MOS Wieliczka 2, trzecie MKS MOS Wieliczka 1.

W rywalizacji "3", w gronie 16 zespołów, zwyciężyła drużyna Ogniwo Piwniczna 1, pokonując w finale zespół MKS MOS Wieliczka 1,trzecie miejsce przypadło zespołowi MKS Limanowa 1. Tuż za podium uplasowała się drużyna Karpat MOSiR Krosno 1.

Najlepsze drużyny otrzymały medale, pamiątkowe puchary, a wszystkie zawodniczki turniejowe koszulki.

Zawody zorganizowali trenerzy Karpat MOSiR Krosno.