W dniu 22 maja br. na obiektach sportowych w Przemyślu odbył się finał wojewódzki Kinder+Sport, "dwójek", "trójek" i "czwórek" siatkarskich dziewcząt. Zawodniczki trenera Grzegorza Stareńczaka i trenerki Beaty Wosiewicz zajęły miejsca na podium w każdej kategorii wiekowej.

W finale w kategorii "dwójek" wzięło udział 16 zespołów, w tym 3 drużyny Karpaty MOSiR Krosno. Wszystkie zespoły przebrnęły udanie eliminacje by trafić do najlepszej ósemki zawodów. Ostatecznie najlepsza nasza drużyna zajęła 3 miejsce (Asia Stareńczak, Ola Janusz, Julia Czekaj), 4 miejsce (Amelia Ślaska, Łucja Bobusia, Klaudia Glazar), oraz ósme (Maja Jaracz, Laura Ochwat, Amelia Gazda). Warto zauważyć że wszystkie trzy brązowe medalistki są z 3 klasy i w "dwójkach" ponownie powalczą za rok.

W finale "trójek" także wzięło udział 16 zespołów, w tym dwa z Karpat. Ostatecznie po bardzo zaciętych spotkaniach dziewczyny w składzie: Jagoda Staroń, Madzia Konop i Maja Pelczar zdobyły III miejsce, natomiast zespół w składzie Amelka Piwińska, Zosia Skóra i Jagoda Turcza zajął XIII miejsce.

W "czwórkach" dziewczęta w składzie Amelka Bąk, Natalka Majkut, Nina Pelczar i Kinga Penar zdobyły złoto i uzyskały awans do finału ogólnopolskiego do Zabrza, gdzie w dniach 26-29 sierpnia zmierzy się 32 najlepsze drużyny z Polski.

Wszystkim młodym zawodniczkom i ich trenerom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Należy też wspomnieć że jako klub, Karpaty MOSiR Krosno zajęły pierwsze miejsce w punktacji klubowej.

Medale i dyplomy wręczył Prezes Stowarzyszenia Pan Marcin Janusz.