W środę, 3 maja 2023 r. w Krośnie na sportowo uczczono Święto Konstytucji 3 Maja. Ulicami naszego miasta przebiegli uczestnicy XXIII Krośnieńskiego Biegu Konstytucji i X Zawodów Nordic Walking. Mimo niesprzyjającej aury na starcie biegu głównego stanęło ponad 200 zawodników.

Bieg Konstytucji został rozegrany na dystansie 7 km., ze startem na Placu Konstytucji i metą na stadionie lekkoatletycznym krośnieńskiego MOSiR-u przy ul. Bursaki 41.

Zwycięzcą biegu został Wojciech Pelczar (GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl) z czasem 22:07.46 (min:sek), drugi był Grzegorz Kostycz (KKB Krosno) 22:43.70, trzeci Łukasz Jaumień (GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl) 22:43.90.

Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne) z czasem 26:32.46 (min:sek). Druga była Marta Prajzner (Krościenko Wyżne) 27:30.01, trzecia Regina Kulka-Mnich (Ropa) 28:28.62.

Pełne wyniki XXIII Krośnieńskiego Biegu Konstytucji - kliknij

Pięć minut po biegu głównym nastąpił start X Zawodów Nordic Walking. Dystans marszu, to 5 km, również z metą na stadionie lekkoatletycznym.

Zwyciężył Tomasz Wojtowicz (KS Victoria Potęgowo) z czasem 30:01.25. Drugi na mecie był Radosław Niepokój (KS Victoria Potęgowo) - 31:59.06, trzeci – Andrzej Michalski (Płomień Zmiennica) – 34:13.17.

W klasyfikacji pań zwyciężyła Erwina Wilusz (PTG Sokół Rymanów) z czasem 34:13.59. Drugie miejsce zajęła Marta Sawicka (Nordic Walking Dwa Kije w Dębinie) 38:00.29, trzecie Sylwia Kasprzyk (Myślachowice) – 38:39.26.

Pełne wyniki X Zawodów Nordic Walking - kliknij

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi pamiątkowe puchary i nagrody finansowe.

Głównym organizatorem zawodów biegowych był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie.