Charytatywny Bal Noworoczny Grupy Nowy Styl

19 stycznia w Hali sportowo - widowiskowej MOSiR Krosno odbył się charytatywny Bal Noworoczny Grupy Nowy Styl zorganizowany dla podopiecznych domów dziecka, ośrodków szkolno - wychowawczych, placówek opiekuńczych, organizacji pracujących z niepełnosprawnymi i rodzin zastępczych.

W imprezie uczestniczyło ponad 1100 dzieci, wśród nich było 350 dzieci niepełnosprawnych.
Przygotowano pokazy tańców, wspólne budowanie autostrad, gry, konkursy sprawnościowe, mini-warsztaty i wiele innych atrakcji. Dzieci przygotowały również prace plastyczne dotyczące tematyki tegorocznej imprezy.

Jak co roku na bal przybył św. Mikołaj który wszystkim uczestnikom wręczył prezenty, o które prosili w listach. Wśród nich znalazło się nie tylko wsparcie finansowe, ale również rowery i sprzęt komputerowy.

Od kilku lat Grupa Nowy Styl funduje także na prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie stypendia dla studiujących wychowanków pieczy zastępczej.

W tym roku dodatkowo nagrody w konkursach ufundowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie.
Tegoroczna, jubileuszowa, bo dwudziesta edycja balu odbyła się pod hasłem przewodnim "Bal Europejski". Wszystko w związku ze zbliżającym się 15-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Postanowiliśmy pokazać jak wiele korzyści Polska czerpie z obecności w Unii Europejskiej, przypomnieć idee Wspólnoty - współpraca, swoboda podróżowania i wyboru miejsca pracy, troska o ekologię, zwrócić uwagę na charakterystyczne rzeczy związane z wybranymi krajami - mówi Dawid Iwaniec. Organizatorzy postanowili, że wydarzenie odbędzie się, mimo ogłoszonej żałoby narodowej. W trakcie balu upamiętniono minutą ciszy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Zdecydowaliśmy się przeprowadzić naszą imprezę, ze względu na jej charytatywny charakter, fakt, że dla wielu uczestników jest ona jedną z nielicznych chwil radości w całym roku - dodaje Dawid Iwaniec

Zródło; https://www.terazkrosno.pl

 

fot. Tomasz Czech (terazKrosno.pl)

Więcej zdjęć - kliknij

 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer

Krosno - nasze miasto

Szkółki dla dzieci

MOSiR wspiera akcję:

 

Google+